Цврсто овошје прес BREVILLE SAGE SJE430

ден59,870.00

2L Лесен заптивка бокал со сепаратор за пени
Одвојлив излив за цедење директно во стакло
Четка за лесно чистење
Капак на капацитет и резервоар за

Капак на капацитет и резервоар за складирање:
2Ltr печат и чување на бокал за сокови

Капацитет на контејнер за пулпа:
Контејнер за пулпа 3Ltr
Градежни материјали Корпа за филтрирање од микро мрежа од не’рѓосувачки челик
Секачи од не’рѓосувачки челик

Украдете и складирајте сепаратор за пени со сок од 70 мл

Екстра-голем контејнер за каша од 3,6 qt

Димензии (ШxВxВ) 36,8 х 22,9 х 43,2 см

Дополнителна ширина за шишиња со вода Фонтаната со сок од настинка ја карактеризира уникатната дополнителна широка храна за шутеви на Sages со димензии 3 “до сок од цело овошје и зеленчук.

Системот за екстракција Cold Spin Technology® дозволува да тече сок и низ диск за сечење од нерѓосувачки челик опкружен со италијански изработен мрежен филтер за да се обезбеди незначително зголемување на температурата.

Преоптоварено заштитно копче За да се спречи небезбедно работење.

Преоптоварена LED-заштита за да се спречи небезбедно работење.

Моќност 1250W

Рака за заклучување на безбедноста Безбедносна рака приклучена го запира соковникот да работи без капакот заклучен на своето место.

Поставки 2 Електронска контрола на брзината.

Голема брзина за погусто овошје и потежок зеленчук, мала брзина за лиснат зеленчук и меко овошје.

Напон 220–240 Волти

Гаранција 2-годишна гаранција за поправка, замена или враќање (по единствено дискреционо право на апарати за жалфија) со 5-годишна ограничена гаранција за мотор

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Shopping Cart