ADTE-890

ден165,006.00

Дефиниција: Гас
Капацитет: 80 Lt
Напон: ТНГ 1,418 кг / ч NG 1,903м³ / ч
kW: ТНГ 19 НГ 18
Нето димензии (мм): 800x900x850
Димензии на пакетот (мм): 870x1040x1210
Нето тежина: 166

• Направен е од не’рѓосувачки челик.
• Со својата конструкција на не’рѓосувачки челик е долготраен, лесен за чистење и хигиенски.
• Достапни се опции за LPG и NG.
• Има ергономски дизајн кој му овозможува удобност на корисникот од секој поглед.
• Механизмот за подигнување работи рачно.
• Термостатска контролна славина на гас.
• Основата е изработена од не’рѓосувачки челик AISI 316.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Shopping Cart